Řeč ale nebude o účinném antiperspirantu či dezodorantu s hezkou vůní, ale o výkonném systému, který dokáže vyřešit vaše potíže ještě dříve, než nastanou.
Pocit chladu v zimních měsících přičítá řada lidí většinou nedostatečnému či špatně řešenému vytápění. Až v druhé řadě si spojuje tento problém se špatnou nebo nedostatečnou izolací obvodové konstrukce domu. Letní vedra si mnozí spojují především s klimatickými změnami a jako východisko vidí instalaci sofistikované klimatizační jednotky. Méně často si řešení tohoto problému spojují s kvalitní izolací domu přinášející trvalé řešení. Ta opravdu kvalitní navíc umí řídit i vlhkostní poměry. V zimě i létě.
Ověřený fakt
Umí to už tři desítky let Climatizer Plus, foukaná celulózová izolace, jejíž jednou z celé plejády jedinečných vlastností je enormně velká tepelná setrvačnost, resp. schopnost akumulace. V létě to znamená, že vrstva tepelné izolace vydrží nahřívání sluníčkem celý letní den – zhruba 7 hodin přímého slunečního svitu. Tak dlouho vydrží sluneční energii akumulovat a nepropustit teplo do interiéru. V praxi to znamená, že vrstva Climatizeru Plus udrží – i odborníky na klimatizace doporučovaný 7stupňový rozdíl – což znamená, že venku je 30 oC, ale vy doma máte 23 oC. Je to velmi komfortní a potřeba klimatizační jednotky odpadá. Šetříte na výdajích, platbách za energie i zdraví. Stejný princip platí i opačně. Schopnost zadržet v zimních měsících teplo uvnitř a nepropustit je ven je podobná.
Tato schopnost Climatizeru Plus je daná bezkonkurenční tepelnou setrvačnosti, která je Cd = 1919 až 2142 J/kg.K., což je v praxi 2x i více násobně větší tepelná setrvačnost než u běžně používaných izolantů. Jde tedy o nejodolnější tepelnou izolaci, což vyplývá i z porovnání jednotlivých údajů. Climatizer Plus vydrží 6,7 hodin, polystyrén 2,1, skelná vata 1,4 hodin a PUR pěna pak 0,3 hodiny. V posledním případě je nepříjemné teplo či chlad v interiéru takřka okamžité. Když tedy zateplíte střechu nebo strop vašeho domu, můžete uspořit až 35% roční spotřeby energií. Když zateplíte celou konstrukci, roční úspora spotřeby energií může činit až 60%.
Když je sucho nebo vlhko
K pocitu dokonalého komfortu ovšem patří i adekvátní poměr vlhkosti vzduchu v místnostech. Nedostatečná či naopak přílišná vlhkost ovlivňují naše vnímání teploty a pocit již zmiňovaného komfortu. V řadě případů se nedostatek vlhkosti řeší například dodatečnými rozprašovači. Moderní klimatizační jednotky pak mají možnost nastavení a automatického udržování vlhkosti. V zimě je přílišná vlhkost řešena vyšší měrou vytápění a větrání a lokálně i pohlcovači vlhkosti.
V tomto ohledu nabízí Climatizer Plus další ze svých jedinečných vlastností, kterou vám v současných i budoucích nažhavených létech klimatizace nezajistí. Je to schopnost přirozené regulace vlhkosti v interiéru. Vychází z jeho přírodní podstaty, a proto celý proces probíhá přirozenou cestou. Pokud je vlhkosti v interiéru příliš, dokáže celulózový izolant ve spolupráci s parobrzdnou folii Intello stav regulovat tak, že část vlhkosti pojme do své buničité struktury. Jakmile se situace obrátí a vlhkosti je nedostatek, vypouští Climatizer Plus vlhkost zpět do ovzduší. Udržuje se tak nejenom stálé a příjemné, ale i zdraví prospěšné mikroklima, které ocení zejména alergici a ti, kteří trpí respiračními chorobami. Odpadá hluk klimatizace a časté pokašlávání, jež z klimatizovaných místností dobře známe.
Přírodní, přirozené a ekologické
Již několikrát jsme v souvislosti s foukanou celulózovou izolací Climatizer Plus tuzemské firmy Ciur, zmínili otázky přirozeně vytvářeného klimatu, pocitu komfortu a prostředí zdravotně přijatelného pro osoby trpící respiračními obtížemi. Výše zmíněné vlastnosti souvisí přímo s podstatou této patentové technologie a tou je přírodní původ. Zdrojem celulózových vláken pro Climatizer Plus je sběrný novinový papír, který je zpětně rozvlákňován. Vlákna jsou pak speciálně ošetřena natavováním solí boritých (kuchyňských solí), které odhánějí hlodavce. I v tomto smyslu je pak tento izolant zcela ojedinělý svým zařazením do kategorie ekologicky aktivní izolant. Tvoří totiž pomyslný ekologický kruh, kopírující koloběh života: od svého vzniku – dřevo, resp. novinový papír, až po vypršení své působnosti, kdy se do přírody vrací jako aktivní složka podporující růst rostlin. Lze jej jednoduše dát i na kompost nebo rovnou na záhon. To je ale úkol, který možná čeká až vaše pravnuky.
Všude dobře
Díky své přírodní podstatě tak Climatizer Plus dobře spolupracuje se všemi dřevěnými prvky staveb a je zároveň vhodný prakticky pro všechny typy aplikací a konstrukcí nového i staršího data, se kterými se také snáší bezproblémově.
Technologie foukání celulózy pod tlakem vzduchu prakticky eliminuje různá skrytá zákoutí a dokáže tak předejít problémům v způsobeným nerovnoměrným či nedostatečným zateplení a případným poruchám stavební konstrukce. Velmi dobře se celulózová izolace osvědčuje například u moderních novostaveb, kde je krov střechy ze sbíjených vazníků. Praktickou výhodou Climatizeru Plus pak je, že se v tomto prostoru, kde se s deskovými izolanty těžko manipuluje, se dokáže dostat do nejmenších zákoutí a vytvořit jednolitou vrstvu bez spár a skulin. Každý stavebník pak jistě ocení, že jeho aplikace je otázkou několika hodin. U rekonstrukcí je podstatné i to, že aplikace probíhá zvenčí bez vstupu do domu a bez stavebních úprav.
Díky své patentové technologii výroby navíc foukaná celulózová izolace této značky odolává také plísním a biologickým škůdcům – myším, vosám apod. Garantovaná je i dlouhodobá životnost při nezměněných izolačních a fyzikálních vlastnostech. Toho je také důkazem nejdelší na trhu poskytovaná 20letá záruční lhůta.
Vzkaz do příštích let Ceny energii stoupají a změna tohoto trendu je někde za obzorem. Abyste se v budoucích parných létech ještě více nepotili díky složenkám za energie na chlazení a nepoléval nás v zimě studený pot nad fakturami za topení, nabízí Climatizer Plus ekonomické, efektivní, ekologické, rychlé a praktické řešení. Cena práce je zahrnuta do ceny izolantu, což je, mimochodem, také pěkný vzkaz do budoucnosti.